Nabroić w derbach. Zapowiedź meczu Arged Malesa Ostrów – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań

W tę sobotę czeka nas drugie podejście do derbów Wielkopolski. Na torze przy ulicy Piłsudskiego 64 zmierzą się drużyny #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i gospodarze Arged Malesa Ostrów.

Gospodarze są w doskonałej formie, wygrywając ostatnie cztery mecze przeciwko Bydgoszczy, Łodzi, Krosnu i Rzeszowowi. Ostatnią porażkę ponieśli w Rybniku podczas 3. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi, przegrywając 51 do 39. Skorpiony, po niedawnej przegranej w Rybniku, jadą na kolejne wyjazdowe spotkanie. Mimo tej porażki, drużyna #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi, a Ostrów Wielkopolski plasuje się na czwartym miejscu, mając trzy punkty przewagi.

 

Gospodarze sobotnich derbów Wielkopolski wystąpią w optymalnym składzie, który przyniósł im ostatnie zwycięstwa. Skład otwiera niezmiennie Chris Holder. Kolejni dwaj zawodnicy to Polacy: Tobiasz Musielak z numerem 10 oraz Wiktor Jasiński z numerem 11. W składzie pojawią się również dwaj niekwestionowani liderzy drużyny Arged Malesa Ostrów – Fredrik Jakobsen i Gleb Czugunow. Juniorzy, na których postawił trener, to Tobiasz Potasznik i Sebastian Szostak.

 

Skład gości z Poznania otwiera Matias Nielsen, który ostatnie dwa sezony spędził właśnie w Ostrowie Wielkopolskim. Z numerem 2 wystąpi zawodnik, który z meczu na mecz się rozkręca – Szymon Szlauderbach, zdobywca 10 punktów z bonusem w Rybniku. Lider „Skorpionów” i zawodnik z trzecią najlepszą średnią w Metalkas 2. Ekstralidze – Ryan Douglas pojedzie pod numerem trzecim. Mateusz Dul, poznański zawodnik U24, tradycyjnie wystąpi z numerem 4. Kapitan drużyny #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Aleksandr Łoktajew zamyka skład seniorski. Juniorzy, na których postawił sztab szkoleniowy z Poznania, to Teska i Grzelak.

 

Przed „Skorpionami” stoi wyzwanie na trudnym terenie, jednak drużyna jest pełna bojowego ducha. Drugie podejście do tego spotkania nie powinno zostać zakłócone przez pogodę. Zapraszamy wszystkich do kibicowania żółto-czarnym na trybunach ostrowskiego stadionu oraz do śledzenia transmisji w Canal+ Online. Pierwszy bieg zaplanowano na godzinę 16:30.

Autor: Patryk Zalewski

Zdjęcia:  Sandra Rejzner

 

Arged Malesa Ostrów:

 

9. Chris Holder

10. Tobiasz Musielak

11. Wiktor Jasiński

12. Frederik Jakobsen

13. Gleb Czugunow

14. Tobiasz Potasznik

15. Sebastian Szostak

 

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań:

 

1. Matias Nielsen

2. Szymon Szlauderbach

3. Ryan Douglas

4. Mateusz Dul

5. Aleksandr Łoktajew

6. Kacper Grzelak

7. Kacper Teska