Zaczynamy rundę rewanżową w Poznaniu!

Już jutro #OrzechowaOsada PSŻ Poznań zmierzy się na swoim torze z H.Skrzydlewska Orzeł Łódź. Menedżerowie obu drużyn zdecydowali się na sprawdzone składy. W pierwszym meczu tych drużyn w Łodzi „Skorpiony” zwyciężyły 48:41.

 

Po bolesnej porażce w Rybniku, która była zimnym prysznicem dla zespołu prowadzonego przez Adama Skórnickiego, Poznanianie wrócili na ścieżkę zwycięstw. W ostatni weekend pokonali Arged Malesa Ostrów Wielkopolski na ich stadionie po raz pierwszy w żużlowej historii. Teraz „Skorpiony” zajmują 5. miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi i nie zamierzają zwalniać tempa. Przed nami kluczowy weekend, w którym najpierw podejmiemy Orła Łódź na stadionie w lasku Golęcińskim, a już następnego dnia będziemy rywalizować w nadmorskim Gdańsku.

Drużyna z Łodzi wygrała trzy z ostatnich czterech spotkań, poprawiając swoją pozycję w tabeli. Łodzianie odnieśli zwycięstwa w Krośnie i Gdańsku, a w meczu z Rzeszowem „Orły” triumfowały aż 61 do 29. Największymi gwiazdami zespołu są Oliver Berntzon i Luke Becker.

Drużyna prowadzona przez duet Skórnicki – Kannenberg, niewątpliwie wypracowała już optymalny skład “Skorpionów”. Zestawienie otwiera bohater meczu z Ostrowem Wielkopolskim, Matias Nielsen, który zdobył 11 punktów. Pierwszym polskim seniorem jest Szymon Szlauderbach, zawodnik, który potrafi pokonać każdego, i wystąpi z numerem dziesiątym. Jeździec U24, Mateusz Dul, którego macierzystym klubem jest Łódź, pojawi się na torze z numerem 11. Kapitan drużyny, Aleksandr Łoktajew, lepiej radzący sobie na Golęcińskim stadionie, będzie się ścigał z numerem 12 na kevlarze. Niekwestionowany lider zespołu, trzeci najlepszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi, Australijczyk Ryan Douglas, zamyka skład seniorski drużyny z Poznania. Para juniorska, Teska i Grzelak, pozostaje niezmienna. Teska osiąga lepsze wyniki na domowym torze, a Grzelak jest jednym z najlepszych juniorów w lidze.

Maciej Jąder wraz ze swoją drużyną przyjadą do Poznania w następującym składzie: Amerykanin Luke Becker awizowany został pod jedynką. Duńczyk Benjamin Basso, który przeplata świetne występy z gorszymi, wystąpi z numerem drugim. Tomasz Gapiński, 41-letni zawodnik z średnią 1,462, wystąpi z numerem trzecim. Daniel Kaczmarek, najlepszy polski senior w drużynie H.Skrzydlewska Orzeł Łódź, pojedzie z numerem czwartym. Lider ekipy, Oliver Berntzon, zdobywca szóstej najlepszej średniej w Metalkas 2. Ekstralidze, zamyka skład seniorski. Duet juniorski awizowany przez Macieja Jądera to Mateusz Bartkowiak i Bartosz Nowak.

Przed nami niezwykle interesujące starcie dwóch drużyn podbudowanych ostatnimi zwycięstwami. To pierwszy mecz drugiej części rundy zasadniczej, w którym do zdobycia są aż TRZY punkty. Bilety można nabyć przed meczem w kasach oraz online przez serwis. Aby przejść do kasy należy kliknąć tu. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, a dla tych, którzy nie mogą być obecni na stadionie, dostępna będzie transmisja w Canal+ Sport 5. Razem wspierajmy naszych zawodników w walce o kolejne punkty w ten żużlowy weekend.

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań:

9. Matias Nielsen
10. Szymon Szlauderbach
11. Mateusz Dul
12. Aleksandr Łoktajew
13. Ryan Douglas
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź:

1. Luke Becker
2. Benjamin Basso
3. Tomasz Gapiński
4. Daniel Kaczmarek
5. Oliver Berntzon
6. Mateusz Bartkowiak
7. Bartosz Nowak

 

Autor. Patryk Zalewski

Foto: Sandra Rejzner