Czeka nas ostry bój pod Neptunem. Zapowiedź meczu Energa Wybrzeże Gdańsk – #OrzechowaOsada PSŻ Poznań

„Skorpiony” pokazały klasę w wczorajszym starciu z Orłem Łódź, a dziś ruszają nad morze, aby walczyć o kolejne ligowe punkty. Nasze poprzednie spotkanie z drużyną z Gdańska zakończyło się sensacyjnym remisem. Teraz czas na rewanż.

Ledwo opadł kurz po emocjonującym piątkowym meczu, a drużyna #OrzechowaOsada PSŻ Poznań musi skoncentrować się na dzisiejszym starciu z Energa Wybrzeżem Gdańsk. Piątkowe spotkanie przyniosło wiele emocji, ale ostatecznie 3 punkty pozostały w Poznaniu.

Gdańszczanom ten sezon nie układa się najlepiej, zdobyli dotychczas tylko jeden punkt w Metalkas 2. Ekstralidze, po remisie na poznańskim owalu. Drużynie z Trójmiasta pozostało jeszcze sześć spotkań, by walczyć o utrzymanie w lidze. Dodatkowo, jeden z liderów zespołu – Nicolai Klindt – doznał kontuzji po upadku z Bartoszem Głogowskim. W związku z tym za Duńczyka może być stosowane zastępstwo zawodnika.

Drużyna prowadzona przez Eryka Jóźwiaka, po ostatnich porażkach, z pewnością podejdzie do tego spotkania w pełnej koncentracji, aby pozostać w grze o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze. Skład otwiera Krzysztof Kasprzak, który w zeszłym sezonie jeździł dla Ekstraligowych Wilków Krosno. Mateusz Tonder wystąpi z numerem dziesiątym, zastępując kontuzjowanego Nicolaia Klindta. Drugi polski senior, Adrian Gała, będzie jechał z numerem „11” na kevlarze. Brytyjczyk Tom Brennan, zawodnik U24, został awizowany z numerem „12”. Najlepszy zawodnik Gdańskiego Wybrzeża, zdobywca dwudziestej najlepszej średniej w Metalkas 2. Ekstralidze – Niels Kristian Iversen – zamyka skład seniorski. Para juniorów, na których postawił Eryk Jóźwiak, to Miłosz Wysocki i Bartosz Głowacki.

Adam Skórnicki i Jacek Kannenberg awizowali niezmienny skład „Skorpionów” na nadchodzący mecz. Pod numerem „1” pozostaje Duńczyk Matias Nielsen. Z numerem drugim na torze pojawi się Szymon Szlauderbach. Lider „Skorpionów” i trzeci najlepszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi, Ryan Douglas, będzie jechał z numerem trzecim na kevlarze. Polski senior i zawodnik kategorii U24, Mateusz Dul, został awizowany z numerem cztery. Aleksandr Łoktajew, kapitan #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i jeden z najlepszych zawodników ostatniego meczu wraz z Douglasem, zamyka seniorski skład. Para juniorska Teska – Grzelak pozostaje bez zmian, wczoraj nasi juniorzy zdobyli 10 punktów!

Przed nami kolejna walka o punkty w Metalkas 2. Ekstralidze. Obecnie zajmujemy czwarte miejsce z dwunastoma punktami. Spotkanie w nadmorskim Gdańsku rozpocznie się o 16:30. Dla tych, którzy nie wybierają się na mecz, dostępna będzie transmisja w Canal+ Online. Zachęcamy do kibicowania naszym zawodnikom!

Autor: Patryk Zalewski

Zdjęcie: Sandra Rejzner

 

Energa Wybrzeże Gdańsk

9. Krzysztof Kasprzak

10. Mateusz Tonder

11. Adrian Gała

12. Tom Brennan

13. Niels Kristian Iversen

14. Miłosz Wysocki

15. Bartosz Głogowski

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

1. Matias Nielsen

2. Szymon Szlauderbach

3. Ryan Douglas

4. Mateusz Dul

5. Aleksandr Łoktajew

6.Kacper Teska

7. Kacper Grzelak