Czas uczcić dwudziestolecie „Skorpionów”. Zapowiedź meczu #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Cellfast Wilki Krosno

Po bardzo intensywnym, lecz udanym weekendzie przyszedł czas na kolejne zawody na poznańskim owalu, gdzie drużyna „Skorpionów” zmierzy się z „Wilkami” z Krosna.

Zespół #OrzechowaOsada PSŻ Poznań znakomicie zakończył ostatni weekend, odnosząc dwa zwycięstwa pod wodzą Adama Skórnickiego, co pozwoliło awansować na drugie miejsce w tabeli. Do lidera, którym jest Ostrów Wielkopolski, brakuje nam zaledwie jednego punktu. W tym sezonie „Skorpiony” przegrały tylko trzy mecze – dwa z drużyną z Rybnika oraz jeden na torze w Krośnie, gdzie ulegliśmy 55:35. Chociaż bonusowy punkt wydaje się przesądzony, walka o dwa punkty za wygraną jest otwarta dla obu drużyn.

Cellfast Wilki Krosno znajdują się w gorszej formie niż na początku sezonu. W ciągu ostatnich pięciu spotkań wygrali tylko raz, pokonując drużynę Energa Wybrzeże Gdańsk 57 do 33. Do tej pory odnieśli pięć zwycięstw w sezonie, zdobywając 12 punktów, co daje im piąte miejsce w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Od 6. kolejki Wilki jeżdżą w osłabieniu, po tym jak w meczu z ROW Rybnik kontuzji doznał Dimitri Berge.

Skład „Skorpionów” na jubileuszowy mecz z okazji „20-lecia klubu ze stolicy Wielkopolski” nie zaskakuje zmianami. Na pierwszym miejscu niezmiennie zobaczymy Matiasa Nielsena, który zajmuje 27. pozycję w ligowej klasyfikacji średnich punktowych. Dwaj polscy seniorzy, Szymon Szlauderbach i Mateusz Dul, wystąpią odpowiednio z numerami 10 i 11. Aleksandr Łoktajew, poprawiający swoją punktację z meczu na mecz, pojedzie z numerem 12. Lider #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, trzeci najlepszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi – Ryan Douglas, zamyka skład seniorów. Juniorzy, którzy są w składzie awizowanym to Kacper Teska i Kacper Grzelak, który uległ w czwartek bardzo groźnemu wypadkowi i w poniedziałek czeka go operacja. Warto przypomnieć, że Kacper Teska zaliczył świetny występ przeciwko Łodzi, zdobywając 4+1, a Kacper Grzelak zachwycił w Gdańsku, wywalczając 10+1 w czterech startach!

Skład gości otwiera Czech Vaclav Milik. Z numerem 2 zobaczymy Patryka Wojdyło, zdobywcę średniej 1.533. Najlepszy zawodnik Cellfast Wilków Krosno (pomijając kontuzjowanego Dimitri Berge), Duńczyk Kenneth Bjerre, który zajmuje 14. miejsce w ligowej klasyfikacji średnich punktowych, wystąpi z numerem 3. Norbert Krakowiak, znany poznańskim kibicom z poprzedniego sezonu, wróci na poznański tor po przerwie. Z numerem 5 awizowany został Jakub Woźnik, choć możliwe, że zastąpi go Jonas Seifert-Salk, dobrze znany w stolicy Wielkopolski. Para juniorów gości to Szymon Bańdur i Piotr Świercz.

W tę sobotę czeka nas kolejne ekscytujące widowisko na poznańskim Golęcinie – przedostatni mecz fazy zasadniczej sezonu 2024. „Skorpiony” mogą być spokojne o utrzymanie się w Metalkas 2. Ekstralidze, jednak teraz toczy się walka o miejsce w fazie playoff, która przedłuży żużlowy sezon w stolicy Wielkopolski. Bilety na to spotkanie są dostępne online: pod tym linkiem oraz w dniu meczu w kasach stadionowych. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, gdzie czekają na Was niespodzianki z okazji 20-lecia poznańskiego klubu. Pomóżmy pobić rekord frekwencji tegorocznych rozgrywek ligowych na Golęcinie! Początek meczu o godzinie 16:30.

Autor: Patryk Zalewski

Zdjęcie: Sandra Rejzner

Cellfast Wilki Krosno:

1. Vaclav Milik

2. Patryk Wojdyło

3. Kenneth Bjerre

4. Norbert Krakowiak

5. Jakub Woźnik

6. Szymon Bańdur

7. Piotr Świercz

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań:

9. Matias Nielsen

10. Szymon Szlauderbach

11. Mateusz Dul

12. Aleksandr Łoktajew

13. Ryan Douglas

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak