Nieudane eliminacje do MIMP młodych „Skorpionów”

Nie był to udany dzień dla naszych juniorów, którzy brali udział w eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żadnemu ze „Skorpionów” nie udało się awansować do finały, a jakby pecha było mało Kacper Grzelak rundę w Ostrowie przypłacił urazem. 

Rozjechali się nasi juniorzy w czwartek po całej Polsce. Każdy z młodych „Skorpionów” brał udział w innej rundzie. Największe szanse na awans miał naturalnie Kacper Grzelak, który jeździł na doskonale znanym przez siebie torze w Ostrowie. Pierwszy bieg poszedł po jego myśli, gdyż przywiózł pewną „trójkę”. Niestety, ale kolejny wyścig już zakończył się katastrofą dla Grzelaka i upadkiem, po którym został przewieziony do szpitala. Z pierwszych informacji wszystko wskazuje na to, że nasz junior ma problem z barkiem lub obojczykiem. Tym samym zawody dla zawodnika #OrzechowaOsada PSŻ Poznań skończyły się błyskawicznie. Pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za zdrowie.

Za to w rodzimym Gnieźnie szansę jako rezerwował dostał Mateusz Latała. W skutek kontuzji Miłosza Wysockiego wyjechał na jeden bieg, w którym przywiózł jeden punkt. Zawiedziony z pewnością będzie Kacper Teska po rundzie eliminacyjnej w Opolu. Spodziewał się lekko lepszego wyniku niż jedenasta pozycja. Kacprowi od początku nie szło najlepiej, czego efektem jest sześć punktów. Mogło być lepiej, ale to kolejna lekcja naszego utalentowanego 17-latka.

Za to w Tarnowie zameldował się Lech Chlebowski, który dzielnie walczył i w pięciu biegach uzbierał dorobek czterech „oczek” zajmując ostatecznie trzynaste miejsce. Zwłaszcza dobrze zaprezentował się w trzynastym wyścigu przywożąc dwa punkty.

Autor: Kacper Kozłowski

Zdjęcia: Sandra Rejzner