Jest plan na Emila Breuma! Duńczyk wzmacnia Opole

Wyjaśniła się najbliższa przyszłość Emila Breuma. Utalentowany młody Duńczyk został wypożyczony do OK Bedmet Kolejarz Opole. Zawodnik dołącza do drużyny z 2. Ligi Żużlowej na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Dla młodego żużlowca będzie to z pewnością okazja do regularnych startów w barwach nowej drużyny.

Co istotne, nikt w stolicy Wielkopolski nie zamierza żegnać się z utalentowanym zawodnikiem z Jutlandii. Wręcz przeciwnie. Zarówno Zarząd ebebe PSŻ Poznań , jak i menedżer Tomasz Bajerski widzą dla Emila miejsce w składzie „Skorpionów” na przyszły sezon. Wszystko wskazuje na to, iż Duńczyka oglądać będziemy mogli na „Golaju” już w przyszłym roku!

– „Traktujemy to wypożyczenie jako inwestycję w przyszłość. I to nie taką odległą” – zapewnia Prezes PSŻ, Jakub Kozaczyk. – „Emil potrzebuje możliwości stałej ciągłej jazdy, stąd decyzja o przejściu zawodnika do Opola, w którym brakowało mocnego jeźdźca na pozycji U24. W zespole ze stolicy polskiej piosenki będzie miał możliwość regularnych startów, co z pewnością przełoży się na dalszy Jego rozwój i zdobyte doświadczenie. Chcemy, aby Emil był jednym z filarów naszej drużyny w przyszłym sezonie, dlatego poczyniliśmy już starania, aby w przyszłym roku Emil nadal rywalizował ze skorpionem na kevlarze. Jesteśmy na dobrej drodze ku temu, iż tak właśnie będzie” – kończy sternik poznańskiego klubu.

 

 

Emil Breum w barwach naszej drużyny został szczególnie zapamiętany z ubiegłorocznego rewanżowego spotkania finałowego w Opolu, gdzie po fenomenalnej jeździe przypieczętował sukces naszej drużyny w postaci awansu do 1. Ligi Żużlowej. Jego występy w fazie playoff przekonały nasz klub do zatrzymania zawodnika po okresie wypożyczenia z Zooleszcz GKM Grudziądz. Początek sezonu okazał się jednak dość wymagający także dla Emila, stąd decyzja sztabu szkoleniowego by zawodnik miał szansę regularnej jazdy w innym klubie.

Wydaje się, że wybór, który padł na drużynę z Opola jest jak najbardziej rozsądny dla zawodnika i z pewnością sporo korzyścią dla nowego zespołu.

Trzymamy kciuki Emil i życzymy powodzenia w dalszych tegorocznych startach!