Echa meczu z ROW-em Rybnik: „Nie do końca wiedzieliśmy jakie ścieżki obierać na torze”

„Skorpiony” nie rozpoczęły sezonu 2024 od zwycięstwa. Inpro ROW Rybnik okazał się jednak za mocny dla podopiecznych Adama Skórnickiego. Po meczu porozmawialiśmy z najlepszym w drużynie #OrzechowejOsady PSŻ-tu Poznań Ryanem Douglasem, kapitanem oraz cichym bohaterem meczu ze strony ROW-u. 

 

Ryan Douglas (#Orzechowa Osada PSŻ Poznań): ”Zaczęliśmy od trudnego spotkania, to trzeba przyznać. Rybnik to silna drużyna. Dla mnie to ważna lekcja na przyszłość. My wszyscy nie do końca wiedzieliśmy jakie ścieżki obierać na torze. Ale cóż, trzeba szukać pozytywów i być gotowy na następny mecz (…) Tak, cieszę się z mojego dobrego występu, ale nie potrafię się w pełni z tego cieszyć. Jeszcze gdzieś tam jestem zły na mój jeden gorszy bieg. W sumie, fakt, to coś pozytywnego że dobrze wszedłem w sezon i postaram się to utrzymać. (…) Czuję pewną stabilność w ostatnich meczach, tak samo jak w Anglii. Chcę być co raz silniejszy z każdym spotkaniem, więc wiem, że muszę jeszcze wiele trenować.

Aleksandr Łoktajew (#OrzechowaOsada PSŻ Poznań): „Nie chciałbym zagłębiać się w temat odnośnie przygotowania toru i tego wszystkiego. Mamy to co mamy i starać się maksymalnie żeby to już więcej się nie powtórzyło. (…) Dzisiaj ten tor wyglądał tak po raz pierwszy w ten sposób w tym sezonie. Ja potrzebuję tylko wiedzieć na ile on (tor) może być podobny i czego oczekiwać. Nigdy nie ma tego samego toru. To jest jedna rzecz. A druga jest taka że pogoda zrobiła swoje. Ja nie jestem toromistrzem, więc w żaden sposób nie narzekam na tor był dobry i potrzebuje większej pracy i więcej szczegółów, które będziemy oglądali na powtórce i pracowali na treningach”.

Norick Blodern (Inpro ROW Rybnik): „Nie było źle dzisiaj, ale zawsze mogło być lepiej. Mogłem zdobyć dziewięć, czy dziesięć punktów. Poznań to jeden z moich ulubionych torów. Bardzo dobry nasz start sezonu, jako drużyny. Czuję się bardzo dobrze u progu tego sezonu. Do tej pory myślałem przede wszystkim o tym pierwszym spotkaniu w barwach ROW-u. Zrobiłem wszystko, żeby dobrze zaprezentować się w Poznaniu przy tej dobrej pogodzie na torze jakim zastaliśmy dzisiaj. Zobaczymy jak to się będzie układało dalej.”

Autorzy: Kuba Mikołajczak, Bartek Błażejewski

Zdjęcia: Sandra Rejzner